Šiais laikais nenuostabu, kad lietuvaičiai keliauja į įvairias tolimas ir egzotiškas šalis atostogauti ar dirbti. Deja, tačiau turistaujantys ar emigravę lietuviai miršta (žūsta) užsienyje, o jų artimieji nori palaidoti savo artimąjį Lietuvoje. Tuomet tenka nuspręsti kokiu būdu bus pargabenamas velionio kūnas. Dažniausiai pasirenkamas būdas yra specialiu autotransportu arba lėktuvu, arba šių dviejų būdų kombinacija.
Palaikų gabenimas lėktuvu dažnai būna brangesnis būdas, nei autotransportu, todėl dažnai pasirenkamas, kai palaikus tenka vežti itin tolimus atstumus. Patyrusi palaikų transportavimo įmonė kiekvienu konkrečiu atveju padeda artimiesiems parinkti pati ekonomiškiausią ir greičiausią transportavimo būdą, kuris užtikrina saugų ir pagarbų mirusiojo (žuvusiojo) kūno pargabenimą.
Palaikų pervežimas lėktuvu: procesas
Palaikai priskiriami specialiesiems kroviniams, nes jų parvežimui reikalingas ypatingas dėmesys ir tvarkymas gabenant bei sandėliuojant, todėl norint gabenti palaikus lėktuvu privalu tinkamai paruošti palaikus gabenimui. Jie turi būti tinkamai supakuoti, atitikti visus saugos ir sanitarinius reikalavimus. Papildomas dėmesys pakuotei ir saugai skiriamas (jei palaikus leidžiama gabenti), jei velionis mirė nuo infekcinės ligos.
Oro linijos priimdamos specialųjį krovinį reikalauja iš siunčiančiojo pateikti jiems reikalingus dokumentus – dažniausiai tai būna mirties liudijimas, įvairūs leidimai gabenti kūną, įvairių sanitarinių institucijų pažymėjimai, kurie priklauso nuo šalies iš kurios siunčiami palaikai teisinius reikalavimus. Taip pat reikalingi išvykimo, perkėlimo ir atvykimo oro uosto leidimų.
Balzamuoti žmogaus palaikai turi būti siunčiami hermetiškai uždarytame karste. Karsto išorė paprastai būna medinė, o viduje yra švino arba cinko indas, kuriame patalpinami palaikai ir karstas sandariai uždaromas.
Karstus (palaikus) galima vežti krovininiais ir keleiviniais orlaiviais. Keleiviniais orlaiviais galima vežti tik tokiu atveju, jei orlaivyje yra bagažo ir krovinių vietos izoliuotos nuo keleivių. Jei to nėra padaryta, tuomet žmonių palaikai tokiu orlaiviu gali būti transportuojami tik specialiais skrydžiais.
Dėl savo trapumo ir pradėjusių irimo procesų karstai gabenant būtinai laikomi horizontaliai. Dėl sanitarinių ir saugos reikalavimų (bei moralės normų) žmonių palaikai negabenami vienoje patalpoje su maistu, gyvais gyvūnais.
Paprastai palaikams transportuoti reikalingas lydintysis asmuo.
Karstas su palaikais pakraunamas keleiviniuose lėktuvuose prieš keleivių laipinimą, o atvykus į paskirties oro uostą – po keleivių išlaipinimo. Kai kuriuose oro uostuose leidžiama oficialiai atsisveikinti, pasitikti karstą su palaikais, ar atlikti ceremonijas, pakrovimo / iškrovimo iš lėktuvo metu.
Urnos pargabenimas lėktuvu
Palaikų pervežimas lėktuvu: kaina
Nekremuotų žmonių palaikų gabenimas lėktuvu atliekamas pagal faktinį svorį, todėl priklausomai nuo šio specialaus krovinio svorio priklausys pargabenimo kaina.
Taip pat daugeliu atveju reikalingas lydintysis asmuo, kuris privalo turėti keleivio bilietą.
Transportavimas oro linijomis yra vienas iš sudėtingiausių procesų, bei dažnai brangesnis nei kiti transportavimo būdai, nes reikalauja turėti įvairius leidimus, balzamuoti kūną.
Pervežti palaikus lėktuvu reikia atitikti griežtesnius reikalavimus, todėl dažniausiai naudojamas, kai autotransportu sudėtinga (arba neįmanoma) pargabenti kūną.
Palaikutransportavimas.lt - pagalba netekties metu
Artimojo mirtis yra neišvengiamai sunkus, streso kupinas ir skausmingas laikotarpis, kuris tampa apsunkintas dar labiau, jei artimas žmogus miršta užsienio valstybėje. Esame tam, kad padėtume šiuo sunkiu laikotarpiu pargabenti velionio palaikus ir sutvarkytume visus reikalingus formalumus.
Padedame artimiesiems šiuo sunkiu laikotarpiu 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Konsultuojame visais rūpimais klausimais, detaliai supažindiname su parvežimo procesu, suderiname veiksmų planą, informuojame apie proceso eigą ir sutvarkome visus biurokratinius formalumus.